Střelci HC Týn: Klůfa, Adámek Mar.
Sestava: Habaj - Adámek Mar., Skok O., Houdek, Raučina - Klůfa, Babinec, Šplíchal, Adámek Mich., Vanda, Sokol, Rot,
Trenéři: Gabriel, Skok J.

Míč  Více k zápasu
Ve třetím kole Regionální ligy jsme se představili až v 65 km vzdáleném Suchdole. Tým HC ETE Týn nad Vltavou zde hrál vůbec poprvé v historii. Po příjezdu na místo utkání nás čekalo takové menší nemilé překvapení. Změna v rozpisu způsobila, že jsme na utkání dorazili s hodinovým předstihem. V krásném slunném počasí tak zbyl čas i na popolední kávičku, čehož mnozí hráči využili.
   Do Suchdola nedorazili opory týmu kapitán Štětka, Lisner či Hornát V. Znát byla i absence dalších hráčů. Vznikl tak opět problém s obrannými řadami, stejně jako při posledním domácím utkání proti Falconu. Zkrátka na užší kádr při zápasech si patrně budeme muset zvykat.
   Když zápas konečně začal, vypadalo to se Suchdolem na velmi vyrovnanou partii. První třetinu jsme po našich nevyužitých šancích a vlastním gólu prohráli 1:0. Druhá třetina se nesla ve stejném duchu jako ta první. Domácí čekali především na breaky a my naše pracně dobyté příležitosti nevyužívali. Po pěti minutách vystřelil domácí Lakatoš a náš obránce nešťastnou tečí nedal brankáři Habajovi šanci. Po dvou skoro vlastních gólech jsme tedy prohrávali 2:0. Snížit se nám podařilo po pěkné kombinaci Tomáše Babince a zakončujícího Míry Klůfy. Za stavu 2:1 nám svitla naděje na zvrat v utkání, kterou ovšem domácí po dvou minutách rázně zarazili. Nepodařilo se nám vstřelit branku ani při našich přesilovkách a tak jsme po druhé třetině prohrávali 3:1. Ve třetí třetině jsme se chtěli ještě porvat o výsledek, ale přišla chyba obrany a branka domácích na 4:1. Od té doby jsme sice soupeře tlačili, branka však zůstala zakletá. Snížit dokázal až chvíli před koncem Martin Adámek svojí chytrou backhandovou žabkou. To už bylo na obrat utkání příliš pozdě a tak jsme nakonec podlehli SK Suchdol n. L. po vyrovnaném zápase 4:2.
   Výkon v zápase nebyl špatný, ale přeci jen schází důrazné zakončení a kvalitní rozehrávka. Bez řady hráčů nastupujících v loňské sezoně vcelku pravidelně jsme však podle mého mínění odvedli maximum a těšit nás může alespoň vyrovnaná hra.